GOAH

V pátek 23. dubna 2021 se konalo online setkání studentů zapojených do projektu Erasmus+ (Sound in body, sound in mind). Akce se zúčastnili i studenti našeho gymnázia zapojení do tohoto projektu.

V minulém školním roce proběhlo setkání na naší škole, při kterém studenti hostili své kamarády z cizích zemí – Finska, Litvy, Chorvatska, Slovinska a Německa. Sami se však bohužel kvůli pandemii do zahraničí za projektovým setkáním ve školním roce 2020/2021 nedostali, a tak se rozhodli pod vedením svých kantorů angličtiny strávit alespoň společné dopoledne. Setkání probíhalo přes platformu Google Meet v angličtině. Každá země přidala ruku k dílu a připravila pro své zahraniční kamarády program ve formě vědomostních her. Říkají vám něco pojmy jako Kahoot, Quizizz, Padlet nebo WonderMe? Jsou to aplikace, pomocí nichž měly partnerské školy připravené zábavné aktivity na téma zdravý životní styl v souladu s tématem našeho projektu V zdravém těle zdravý duch. Moc nás bavilo i cvičení, které si skrz obrazovku počítače přichystali slovinští studenti nebo tanec, který nás online učil litevský tým. Celý program trval tři hodiny s krátkými přestávkami na protažení. Studenti tak měli možnost prohloubit si nejen své znalosti angličtiny, ale také se dozvěděli spoustu zajímavostí o zdravé výživě a pohybu.

Setkání jsme si moc užili i za těchto podmínek, ale už se nemůžeme dočkat, až zase budeme moct někam vycestovat! Snad se nám to v následujícím školním roce podaří.

Další příspěvky

NORSKÁ NÁVŠTĚVA NA GOAH
SLAVNOSTNÍ CEREMONIE DOFE
LVK V BESKYDECH
Matematická soutěž MATHING
ZÁŽITEK Z MAHENOVA DIVADLA

V týdnu před jarními prázdninami jsme na gymnáziu přivítali návštěvu z dalekého Norska a

Dne 2. března 2023 se na brněnském magistrátě konala slavnostní ceremonie programu seberozvoje DOFE,

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2023 se studenti 1. E a 1.

Internetové matematická soutěž MATHING je soutěž týmů studentů středních škol z Česka a Slovenska,

V pondělí 19. prosince jsme se se studenty naší školy opět po čase vydali do divadla. Tentokrát jsme zhlédli