Na konci dubna vyrazila naše tři děvčata Barča Ingrová, Kačka Kuběnová a Áďa Příkaská poměřit síly s ostatními školami Jihomoravského kraje v rámci Dějepisné soutěže gymnázií. Téma bylo tentokrát velmi netradiční – Významné ženy 20. století, holky ho ale skvěle zvládly a přivezly 1. místo, navíc s velmi slušným náskokem před druhým a třetím místem.
Jak poskytnout první pomoc předvedli v úterý 12. 5. na Soutěži Mladých zdravotníků v Lužicích žáci zdravotnického kroužku z nižšího gymnázia. Reprezentovaly nás dva soutěžní týmy a jeden z nich obsadil krásné 2. místo.
Dne 12. května 2026 proběhlo na gymnáziu v Kyjově okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie G. Naši školu úspěšně reprezentoval František Prchal ze sekundy, který se umístil na výborném 4. místě.
V pátek 29. 5. 2026 se v Brně konalo celostátní kolo Olympiády v ruském jazyce, kde se utkali vítězové ze všech krajů. Naši školu v kategorii SŠ+ reprezentovala Anhelina Li ze 3.A a získala 6. místo.
Studenti ze 3.OA Natálie Koštandová, Filip Jurkovič a Helena Bilíčková si byli „zaúčtovat“ v soutěži Zaúčtuj to! v Brně na Mendelově univerzitě, kde se probojovali až do semifinále.