V týdnu před jarními prázdninami jsme na gymnáziu přivítali návštěvu z dalekého Norska a sice z města Tonsberg. Jednalo se o projektové setkání v rámci projektu Erasmus+, kterého se účastnilo 15 norských žáků a jejich čeští hostitelé z řad našich studentů.
Spolupráce byla navázána díky našemu kolegovi Mgr. Pavlovi Staňkovi, který na norské škole Faerder sedm let učil.
Program celého týdne byl jako tradičně bohatý – aktivity ve škole se střídaly s procházkou po Hodoníně, exkurzí do Brna a návštěvou tamní vily Tugendhat nebo třeba prohlídkou zámku Lednice.
Rádi dáváme našim žákům příležitost se podobných akcí zúčastnit, protože máme na základě našeho dlouholetého zapojení do evropských projektů spolupráce SŠ zkušenost, že je to nejen výborný trénink komunikace v cizím jazyce, ale zároveň i obrovská šance rozšířit si své obzory, potrénovat důležité sociální dovednosti a celkově se připravit na fungování v reálném světě mimo školní lavice. Zároveň jsme moc rádi, že jsou naši studenti odvážní a aktivní mladí lidé, kteří mají o tato setkání zájem a hozenou rukavici s radostí zvednou.
PREZENTACE 3. ROČNÍKŮ Začátek června na naší škole patřívá prezentacím žáků třetích ročníků, ani
UMĚNÍ NA GOAH Umělecké zážitky konce školního roku začaly maturity z výtvarné výchovy. Absolventské
I TERCIE ZAŽILA TERÉNNÍ KURS V JEDOVNICÍCH V polovině května se žáci tercie vypravili
ANGLIE OTEVŘELA NÁRUČ PRIMĚ A SEKUNDĚ Na začátku května vyrazily dvě třídy nižšího gymnázia
ÖSTERREICH TAG AM ÖSTERREICH INSTITUT Ve dnech 27. března a 24. dubna 2026 měli