Nejprve se představily různé vzdělávací instituce, kde se vyučuje tento jazyk, např. pedagogická fakulta nebo Alliance française. Dále následoval „kulatý stůl“, k němuž zasedly velmi zajímavé osobnosti. Jmenujme např. paní soudkyni Krajského soudu v Praze nebo ředitele Francouzsko-české obchodní komory. Každý z nich řekl studentům svůj „osobní příběh“ spjatý se studiem francouzštiny.
Poté následovaly workshopy, kde si mohli středoškoláci zkusit napsat strukturovaný životopis, seznámit se se studiem ve Francii apod. Akce trvala od 8:30 do 14:30. Součástí byla i prezentace nejrůznějších firem rozdávajících nejen informace, ale i drobné dárečky. Našim studentům se akce velmi líbila a přijeli nadšení. Teď už vědí, že tento druhý jazyk jim nabízí velké možnosti ve studiu, ale i v budoucím životě.
PREZENTACE 3. ROČNÍKŮ Začátek června na naší škole patřívá prezentacím žáků třetích ročníků, ani
UMĚNÍ NA GOAH Umělecké zážitky konce školního roku začaly maturity z výtvarné výchovy. Absolventské
I TERCIE ZAŽILA TERÉNNÍ KURS V JEDOVNICÍCH V polovině května se žáci tercie vypravili
ANGLIE OTEVŘELA NÁRUČ PRIMĚ A SEKUNDĚ Na začátku května vyrazily dvě třídy nižšího gymnázia
ÖSTERREICH TAG AM ÖSTERREICH INSTITUT Ve dnech 27. března a 24. dubna 2026 měli