V předešlých dnech navštívili budovu OA zástupci Jihomoravského kraje, aby ocenili vítěze projektu „Vylepši si školu“.
Cílem projektu je namotivovat studenty ke kreativnímu a nápaditému myšlení. Projektu „Vylepši si školu“ se zúčastnili studenti čtyř tříd (2. E, 2. OA, 3. E, 3. OA). Prvním úkolem studentů bylo vymyslet, co naše škola potřebuje a jak ji co nejlépe vylepšit. Ke svým nápadům poté zpracovali projekt i s kalkulací, který na konci ledna odprezentovali svým spolužákům.
Třída 2. E chtěla skříňky na učebnice do každé třídy, 2. OA vymyslela relaxační koutek, třída 3. E požadovala modernější vybavení do posilovny a třída 3. OA připravila návrh modernizace školního bufetu.
Po prezentacích všech projektů následovalo hlasování, které probíhalo formou jednotlivých PIN kódů a zúčastnili se jej všichni studenti naší školy. V napínavém a do poslední chvíle tajném hlasování nakonec zvítězil projekt 3. OA.
Odměnou studentům této třídy byl nejen velký potlesk a uznání všech zúčastněných, ale také poukaz do VIDA! science centrum Brno.
Věříme, že si studenti dárek užijí a příští rok se do projektu „Vylepši si školu“ opět zapojí.
PREZENTACE 3. ROČNÍKŮ Začátek června na naší škole patřívá prezentacím žáků třetích ročníků, ani
UMĚNÍ NA GOAH Umělecké zážitky konce školního roku začaly maturity z výtvarné výchovy. Absolventské
I TERCIE ZAŽILA TERÉNNÍ KURS V JEDOVNICÍCH V polovině května se žáci tercie vypravili
ANGLIE OTEVŘELA NÁRUČ PRIMĚ A SEKUNDĚ Na začátku května vyrazily dvě třídy nižšího gymnázia
ÖSTERREICH TAG AM ÖSTERREICH INSTITUT Ve dnech 27. března a 24. dubna 2026 měli