Po překročení polských hranic studenty jako první čekala prohlídka osvětimských koncentračních táborů Auschwitz I a Auschwitz-Birkenau. Pro všechny to byl velmi intenzivní zážitek, který nám byl smutnou připomínkou historických tragédií. První den jsme zakončili ubytováním se v hotelu ve Veličce, v tom dalším následovala po chutné snídani prohlídka Krakova. Viděli jsme například hradní návrší Wawel, hlavní náměstí Rynek s bazilikou Panny Marie i kostelem sv. Vojtěcha a další pamětihodnosti. Na samotný závěr jsme navštívili úchvatný Solný důl ve Veličce, který všechny uhranul svými velkolepými prostorami.
Po této prohlídce už studenty i učitele čekal jen návrat zpátky domů.
Jan Šmýd (4. ročník)
PREZENTACE 3. ROČNÍKŮ Začátek června na naší škole patřívá prezentacím žáků třetích ročníků, ani
UMĚNÍ NA GOAH Umělecké zážitky konce školního roku začaly maturity z výtvarné výchovy. Absolventské
I TERCIE ZAŽILA TERÉNNÍ KURS V JEDOVNICÍCH V polovině května se žáci tercie vypravili
ANGLIE OTEVŘELA NÁRUČ PRIMĚ A SEKUNDĚ Na začátku května vyrazily dvě třídy nižšího gymnázia
ÖSTERREICH TAG AM ÖSTERREICH INSTITUT Ve dnech 27. března a 24. dubna 2026 měli