V polovině května se žáci tercie vypravili do Moravského krasu. Bydleli v kempu Olšovec. Čekal je například program ve Skalním mlýně, který pro ně připravil Dům přírody Moravského krasu. Velkým překvapením byla návštěva jeskyně, která není běžně přístupná. Žáci si vyzkoušeli i slaňování s jeskyňáři a pobyt v naprosté tmě a tichu.
V dalších dnech kromě spousty společných třídních aktivit následovala třeba expozice věnovaná přírodě a nácvik uzlování. Chvíli sice nepřálo počasí, ale ani tak terciány neminulo měření pH vody nebo rozdělávání ohně pomocí křesadla, bývalý kaolinový lom Seč či Rudické propadání a také lanový park Velká Dohoda.