GOAH

Uprostřed mrazivého ledna se studenti třetího ročníku gymnázia vydali do Uherského Hradiště na netradiční představení v rámci divadelního festivalu Zaráz 2024. Režisér Lukáš Brutovský spolu s hudebníkem Josefem Fojtou a celým souborem nám připravili velmi silný zážitek v podobě avantgardní hry Láska, vzdor a smrt od E. F. Buriana. My diváci jsme v průběhu zažívali nejen chvění srdce, ale také mrazení v zádech, které rozhodně nesouviselo s počasím. O rozechvění divácké duše se divadlo i tímto počinem pokoušelo celou loňskou sezonu.

Působivý přednes textů lidových písní, skvělá hudba a zpěv, propojení práce maskérek na jevišti s obrazovou projekcí, to vše doplněné odosobněnými textovými komentáři… Vznikla tak nejen zajímavá koláž, ale také prostor pro přemýšlení nad existenciálními tématy – láskou a smrtí. Hra z jiné doby tak stále dokáže oslovit každého člověka.

Příjemným bonusem pro studenty pak bylo neformální setkání s herci a pracovníky divadla. Díky nim jsme si dokázali lépe představit, jak takový divadelní kus vzniká. Prohlédli jsme si také návrhy kostýmů. Vytržení z běžné školní rutiny stálo za to. Vždyť kdy jen tak člověk pocítí takové zachvění srdce nebo duše…

Další příspěvky

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK
EXKURZE DO AUDITORSKÉ FIRMY
EXKURZE ZA POZNÁNÍM HISTORIE
ZÁVODY V ORIENTAČNÍM BĚHU – ŠKOLNÍ KOLO
ETICKÉ DÍLNY

Vážení rodiče a milí uchazeči, níže najdete výsledky přijímacích zkoušek pro školní rok 2024/2025.   

Studenti čtvrtého ročníku oboru Obchodní akademie a zájemci z oboru Ekonomického lycea navštívili společně

Celý výlet započal 15. dubna v brzkých ranních hodinách, když studenti napříč několika ročníky

Hodonín již na jaře loňského roku nabídl občanům Areál pevných kontrol orientačního běhu, a

Ve dnech 3. a 4. 4. 2024 se na nižším gymnáziu uskutečnily programy primární