V letošním roce žáci naší školy podpořili hned několik charitativních akcí. Začalo to Koláčem pro hospic, pokračovalo Bílou pastelkou a Dnem veteránů či Dnem proti rakovině. Studenti se většinou ujali rolí prodejců drobných dárků. Mnozí také darovali při různých příležitostech krev (např. prvodárci na sv. Valentýna). Pacientům dny zpestřila mikulášská obchůzka v Nemocnici TGM Hodonín.
Někteří se charitativní činnosti věnují i ve volném čase, třeba Eliška Jordánová ze 3.A už druhým rokem pomáhá v Nízkoprahovém klubu Bárka a v Domově pokojného stáří v Čeložnicích. „K mladým lidem mám věkem velmi blízko a staré lidi oceňuji pro jejich moudrost. Díky dobrovolnictví jsem se rozhodla, kam chci do budoucna své kroky směřovat, naučila jsem se zvládat mnohdy krizové situace a především našla samu sebe. Dobrovolnictví bych doporučila každému, kdo má chuť pomáhat a učit se novým věcem. I zdánlivě malá věc někomu může opravdu pomoct.“
PREZENTACE 3. ROČNÍKŮ Začátek června na naší škole patřívá prezentacím žáků třetích ročníků, ani
UMĚNÍ NA GOAH Umělecké zážitky konce školního roku začaly maturity z výtvarné výchovy. Absolventské
I TERCIE ZAŽILA TERÉNNÍ KURS V JEDOVNICÍCH V polovině května se žáci tercie vypravili
ANGLIE OTEVŘELA NÁRUČ PRIMĚ A SEKUNDĚ Na začátku května vyrazily dvě třídy nižšího gymnázia
ÖSTERREICH TAG AM ÖSTERREICH INSTITUT Ve dnech 27. března a 24. dubna 2026 měli